İdeal ön sevişme süresi nedir?

29 Haziran 2010 Yazan CirKin  
Kategori Cinsellik

İdeal ön sevişme süresi nedir?

İdeal ön sevişme süresi nedir?

Kısa tutulan bir ön sevişme cinselliği olumsuz etkilediğinden, ön sevişmenin süresi çiftin cinsel doyum yaşamasına yetecek kadar uzun olmalı
Eşler arası huzursuzluk nedeni

Yeni evli bir kadınım ve eşimin çok hızlı sevişmesinden rahatsızım. İdeal bir ön sevişmenin süresi ne olmalıdır? Bu konuda bana bilgi verirseniz çok sevinirim. Halide P./ Mersin

Kısa tutulan bir ön sevişme cinselliği olumsuz etkilediğinden, ön sevişmenin süresi çiftin cinsel doyum yaşamasına yetecek kadar uzun olmalıdır. Sevişmek aceleye gelmez. Çünkü cinselliğin yüzde 90′ı dokunulmaktan haz almak ve dokunarak haz vermektir, yani sevişmektir.

Kaliteli ön sevişme orgazma götürür!

Bu nedenle geri kalan yüzde 10′luk kısmı; birleşmeyi sorunsuz yaşamak için orgazma odaklanmak yerine kaliteli bir ön sevişmeye önem vermektir. Bu süreç sayesinde çiftler hem kendilerini ve partnerlerini keşfedebilir, hem de daha kolay tatmin olabilirler.

Hatta ön sevişmenin süresinin uzatılması ve içeriğinin değiştirilmesiyle pek çok cinsel sorun halledilebilir. Kadın ve erkeğin uyarılma süreleri genelde farklıdır. Kadınlar erkeğe oranla daha geç uyarılırlar. Pek çok çift için 15-30 dakikalık ön sevişme yeterli görülmektedir.

Ön sevişme cinsel yaşamın keyifli ve önemli bir bölümü… Cinsel dürtülerimiz, doğrudan veya dolaylı olarak, birçok seçimimizde etkili olur. Dürtülerimiz ve seçimlerimiz sonucunda ortaya çıkan cinsel davranışlarımız, çok geniş bir yelpaze oluşturur.

Enter Google AdSense Code Here

Yorumlar


1 Yorum yapılmış "İdeal ön sevişme süresi nedir?"

  1. kenan demişki 04 Ocak 13 17:50 

    Merhaba nasılsınız. İstanbul da ikamet eden,40 yaşında,
    yakışıklı,güvenilir ve anlayışlı bir beyim.
    Yaşıma uygun hanımlarla tanışmak isterim. Eklerseniz sevinirim.
    Msn adresim: kenan.mercan@hotmail.com

Yorumlarınızda resiminizin gözükmesi için, gravatar a abone olun!


sohbet sohbet