Cinsel pozisyonlar

29 Haziran 2010 Yazan CirKin  
Kategori Cinsellik

Cinsel ilişki sırasında erkeğin eşini uyarması için çeşitli pozisyonlarda birleşme tekniğini uygulayabilirler. Aynı eşle yıllar boyu beraber olan çiftler değişik teknikleri uygulayarak cinsel hayatlarına renk katabilir, daha çok zevk alabilirler. Aşıda resimli olarak cinsel birleşme pozisyonları yer almaktadır.

Aşağıdaki pozisyonlarda, erkek kadın için çalışır. Bununla birlikte, erkeğin sağaltım pozisyonlarından kadının yarar görmesinin tersine, bu pozisyonlarda erkek gerçekte hiçbir sağaltım yararı görmez.

Kadının sağaltım pozisyonlarında penisin ne kadar derine gireceği önemlidir. Bunun nedeni vajina boyunca farklı refleksoloji alanlarının yer almasıdır. Dolayısıyla, vajinanın farklı bölümlerine masaj yapılma­sı gerekir. İçeri girme değinilen belirli soruna bağlı olarak sığ ya da de­rin olabilir.

Bu pozisyonlarda penis vajinaya girdikten sonra, kadın vajinaya masaj yapma ve uyarma amacıyla pelvisini devindirir. Gerektiğinde, erkek kendini kısıtlar ve yavaşlaması gerektiğinde kadınla iletişim kur­malıdır. Erkek bu pozisyonlarda boşalmamalıdır. Kaç kez tekrarlanma­sı gerektiği bütün pozisyon için aynıdır. En fazla on günlük bir dönem için, günde dokuz defaya kadar uygulanabilirler.

kadin11. Pozisyon: Kadın sırt üstü düz yatar, erkek de onun üzerindedir. Penisiyle olabildiğince derine dalar. Kadın erkeğin altındayken hem saat yönünde, hem de saat yönünün tersine dairesel bir devinimle kal­çalarını döndürür. Erkek kadının bu pozisyonda tatmin olana kadar ça­lışmasına ve kalmasına olanak tanır. Bununla birlikte, sağaltım egzer­sizlerinin hedefi orgazm değildir, sağaltım yararları orgazm olmadan da gerçekleşecektir.

1. Pozisyon: Gözlerin bulanıklığı, aşırı terleme, zayıflık, bayılma, kalbin hızlı atması ve zayıf, derin olmayan ve hızlı soluk alıp vermenin açığa vurduğu yorgunluk için kullanılır.

kadin22. Pozisyon: Kadın sırt üstü boylu boyunca uzanıp bacaklarını erke­ğin uyluklara -sırtına ya da omuzlarına değil- dolar. Erkek elleri ve dizlerine dayanmış bir halde kadının üstündedir ve penisinin başıyla yal­nızca üç dört santimetre kadar girer. 1. pozisyonda olduğu gibi, kadın kendini rahat hissettiği sürece her iki yönde devinir. Erkek ellerinin ve dizlerinin üzerinde olduğu için, giriş sığ olur. Bu penisin yalnızca vajinanın akciğer, pankreas ve kalp refleksoloji bölgelerine temas ettiği an­lamına gelir. Bu pozisyon aynı zamanda bütün eklemler için de iyidir.

2. Pozisyon: Pankreas ve karaciğeri uyarır, şeker hastaları için yararlıdır; aynı zamanda, ateş bas­masına, dizlerin zayıflığına ve uzun bir süre ayakta durduktan sonra görülen ayak ve diz ağrısına yararlı olur.

kadin33. Pozisyon: Kadın sırt üstü boylu boyunca uzanır, bacaklarını er­keğin beline dolayıp sarar. Kollarını onun çevresine dolar. Erkek elle­rinin ve dizlerinin üzerinde yarısına kadar girer. Kadın yine kendini ra­hat hissettiği sürece önce bir yönde, sonra diğer yönde kalçalarını dön­dürür.

3. Pozisyon: Mide, dalak ve kadının organlarına yararlı olur ve sindirim sorun­larına yardım eder.

kadin44. Pozisyon: Erkek sırt üstü yatar. Kadının ayakları erkeğe bakacak şekilde dizlerinin üstündedir. Erkek penisinin yalnızca başıyla girer. Kadın daha iyi kontrol etmek için penisi tutabilir. Önceki pozisyonda olduğu gibi, kendini rahat hissettiği sürece her iki yönde kalçalarıyla daire çizer.

4. Pozisyon: Su tutma, böbrek ve mesane rahatsızlıkları, kronik yüksek ateş ve hipofiz sorunlarında yararlı olur.

kadin55. Pozisyon: Erkek sırt üstü yatar, kadın yüzü ona bakacak şekilde dizlerinin üzerindedir. Kadın penisin üstünde yukarı aşağı devindikçe penisin vajinaya girişi sığla derin arasında değişir. Kadın bu devinimi yaparken, aynı zamanda pelvisini de döndürür. Bu vajinaya tam bir masaj olmasını sağlar.

Sinir sistemi sorunları kadınlara sıkıntı verebilir. Kadının regl dö­nemi hormonal dengesizliklere yol açabilir ve sinir sistemini etkileye­bilir. Doğum yapma da bazı kadınların yaşadığı gibi hormonal denge­sizliklere katkıda bulunabilir. Bu kadının sinir sistemini dengeye ka­vuşturmak için çok iyi bir pozisyondur.

5. Pozisyon: Sinir siste­mi, karaciğer, ülser ve görmeye yararlıdır.

kadin66. Pozisyon: Erkek gevşemiş bir halde sırt üstü yatar, kadın bir dir­seğinden destek alarak dizlerinin üzerindedir. Kadın biraz erkeğin ya­nına doğrudur. Erkeğin penisini tutar. Diğer eliyle de erkeğin başını tu­tar. Penisin yalnızca yarısına kadar girmesine izin verilir, ama kadın penisi hiç bırakmaz. Bir kez daha, kadın bu pozisyonda kendini rahat hissettiği sürece daire çizer. (Bu pozisyonda içeri girmek kolay değil­dir. Bu yüzden kadın penisi tutmak zorundadır)

6. Pozisyon: Meridyenlerdeki enerji tıkanıklıkları, baş ağrısı, kötü kan dolaşımı bozuluğu, regl dönemi sorunlarına hitap eder.

kadin77. Pozisyon: Bu pozisyon diğerleri kadar zor değildir. Kadın sırt üstü yatar. Ayakları havada olacak şekilde dizlerini göğüslerine kadar çeker. Erkek kadının önünde dizlerinin üzerinde durur ve oldukça derin girer. Erkek hareketsiz dururken kadın daire çizer. Bu pozisyon vajinayı kasar, dolayısıyla derin dalmaya olanak tanır. Erkeğin penisi çok uzunsa, vajinanın çok içine girmesini önlemek için köküne bir mendil sarabilir. (Penis partnerin vajinasından daha uzunsa bu mutlaka her za­man yapılmalıdır.) Aynca, mendil penisin daha dik durmasını sağlar ve ereksiyonun korunmasına yardımcı olur. Buradaki ilke bir “penis halkası”ndakiyle aynıdır; kan damarlarını bloke eder, dolayısıyla kan pe­nisten geriye kolayca geri dönemez.

7. Pozisyon: Kansızlık, anemi, kan dolaşımı bozukluğu ve soluk kuru ten için yararlıdır.

İLİŞKİ POZİSYONLARI
1
En alışılmış pozisyon, erkeğin üstte, kadınla yüz yüze olduğu pozisyondur. Kadınların çoğu bu pozisyonu yeğler. Bir çift, birleşmeye bu pozisyonla başlayabilir; erkeğin orgazmını geciktirmek amacıyla, birleşme sırasında pozisyon değiştirebilir ve daha sonra birlikte orgazm için en uygun pozisyon olan misyoner pozisyona dönülerek birleşmeye son verilebilir.
2
Misyoner pozisyonu, öteki pozisyonların çoğundan daha elverişlidir. Birleşme daha az derin, uzun süreli ve duygusal ya da derin, kısa süreli ve sert olabilir
3
Misyoner Pozisyonunun Temeli bu pozisyon kadını gevşetir, birleşmeyi kolaylaştırır ve erkeğin alt karın darbelerine yardım eder.
4
Aynı zamanda karşılıklı okşamaya ve öpüşmeye de uygundur. Bununla birlikte, derin birleşme, daha fazla hareket özgürlüğünden hoşlanan bazı kadınları rahatsız eder.
5
6
7
Erkek çok ağırsa ya da erken boşalma sorunu varsa ya da kadın ileri gebelik dönemindeyse, bu pozisyon uygun değildir.
8
KADININ ÜSTTE OLDUĞU POZİSYONLAR
9
Misyoner pozisyonunun karşıtı olan pozisyonda çift, yüz yüze ve kadın erkeğin üstünde ata biner gibidir.
10
Bu pozisyonda, kadın erkeğin ağırlığından kurtulmuş olduğundan pelvis darbeler yapabilir ve birleşmenin derrinliğini duyabilir. Erkek onu serbestçe okşar ve orrgazmı geciktirebilir. Bu pozisyon özellikle kadının kısa ve erkeğin uzun olduğu çiftler için uygundur
a1
Ancak kadın otururken yapılacak ters bir hareket acı verebilir, pasif rol erkeğin hoşuna gitmeyebilir. Bu pozisyon gebe kalmaya pek uygun değildir
a2
Ancak kadın otururken yapılacak ters bir hareket acı verebilir, pasif rol erkeğin hoşuna gitmeyebilir. Bu pozisyon gebe kalmaya pek uygun değildir
a3
a4
EŞLERİN YAN YANA OLDUĞU POZİSYONLAR :
a6
ab
Eşlerin birbirlerinin ağırlığını taşımak zorunda kalmamaları ve kollarının serbest kalıp birbirlerine sarılabilmeleri, bu pozisyonun üstünlükleri arasında sayılabilir. Bunun yanı sıra, bazı çiftler yeterli uyarı olanağı vermediğini öne sürerek bu pozisyonu elverişsiz bulmaktadır
c1
c2
c3
AYAKTA POZİSYONLAR :
ay1ay3ay2ay4
Ayaktaki pozisyonlar genellikle aceleyle, gizli ve rahatsız koşullarda uygulanmaktadır. Bazı pozisyonlar erkeğin eşini yerden kaldırmasını gerektirir. Bu boy sorununu ortadan kaldırır. Ancak erkeğin yorulmasına neden olabilir. Daha kısa olan eş bir eşyanın, örneğin, kalın bir kitabın üstünde ayakta durabilir
image706
Bununla beraber, en iyi koşullarda bile eşlerin boyları farklı ise durum zorlaşır.

ARKADAN SARILARAK BİRLEŞME POZİSYONLARI:

bv
Bununla beraber, en iyi koşullarda bile eşlerin boyları farklı ise durum zorlaşır.

ARKADAN SARILARAK BİRLEŞME POZİSYONLARI:

n1
Çoğu kişiler arka yolla birleşmenin doğaya aykırı olduğunu savunurlar.
bv
Uzanarak, diz çökerek, oturarak ve ayakta uygulanan değişik pozisyonlar vardır.z1
En azından bunlardan bazıları her yaşta çifti tatmin etmektedir.
bvx
Hatta bazı pozisyonlar, öteki birleşme şekillerinin çoğunu olanaksız kılan fiziksel koşullarda olan kişilere özellikle uygundur.

ÖZEL İSTEKLERE CEVAP VEREN POZİSYONLAR:

Yeni duygular tatma isteği, insanların çoğunu cinsel birleşmede mümkün olan yüzlerce pozisyonu denemeye itmektedir. Daha az kullanılan pozisyonlardan bazıları ise yeniliğin ötesinde bazı fiziksel ve psikolojik sorunları çözümlemeye yarar. Gebe bir kadın için, şişman olan eşler, sırt ağrısı çekenler, penisi kısa olanlar için ve eşi kendisinden uzun ya da kısa olanlar için hiç denenmemiş hatta düşünülmemiş bir pozisyon en iyisi olabilir. Doğru pozisyonun seçimi, hiç orgazma varamayan bir kadının orgazma varmasına ya da iktidarsız bir erkeğin sorununun üstesinden gelmesine, hatta görünüşte kısır olan bir çiftin çocuklarının olmasına yardım edebilir.

BAKİRELERE UYGUN POZİSYONLAR:

m2
İlk kez ilişkide bulunanların çoğu “misyoner” pozisyonunu seçmektedir. Bakire kadın ve bakir erkekler için pozisyon ve şekli çok önemli değildir. Yaklaşım, yavaş ve düşünceli olmalıdır. Ön hazırlık vajinanın kaygınlığını sağlar ve özellikle geçmişteki “petting” deneyimleri, kadının kızlık zarını genişletmiş ya da yırtmışsa, kadının rahatsızlığı azalır.

GEBE KALMAK İÇİN UYGUN POZİSYONLAR:

f1
GEBELİK SIRASINDAKİ POZİSYONLAR:
gf
SORUNLU KİŞİLER İÇİN POZİSYONLAR:
image726
SIRT AĞRISI ÇEKENLER İÇİN POZİSYONLAR:
s2
Sırt ağrısı çeken kişiler alışagelmiş pozisyonlarda çok rahatsız olabilirler. Oysa sıklıkla daha az kullanılan yöntemlerden yararlanabilirler ya da en azından onlara katlanabilirler. Şefkatli bir eş bu pozisyonları bulmaya çalışacaktır. İşte sırt ağrısı çeken kişilerin çoğuna uygun dört pozisyon.
vv
Erkek yatağa yatar, kadın ata biner gibi oturur, öne eğilir. Sırt ağrısı çeken erkektir.

Erkek arka yolla birleşmek üzere ayakta durur, kadın aşağıda, yatağın üzerinde diz çöker. Sırt ağrısı olan erkektir.

12
Kadın yatağa yatar, erkek ise bacakları arasında ileriye doğru kendini kaldırır. Ağrısı olan kadındır.

cc
Bir sandalye üzerinde yüz yüze, kadın erkeğin üzerine pelvik darbeler yapabilecek şekilde oturur. Ağrısı olan erkektir.

Enter Google AdSense Code Here

YorumlarYorumlarınızda resiminizin gözükmesi için, gravatar a abone olun!


sohbet sohbet